היתרונות בניתוח לפרוסקופי

מהי לפרוסקופיה?

זוהי שיטת ניתוח חדשנית בה מקבלים גישה לחלל הבטן העליונה והתחתונה, לעתים גם למערכת הרבייה במקרה של האישה, על ידי החדרת לפרוסקופ דרך חתך קטן. הפרוצדורה מתבצעת על ידי טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת החדרת מצלמה זעירה שדרכה המנתחים יוכלו לראות את מה שקורה בתוך חללה בטן. זוהי שיטה המאפשרת גם צפייה ואבחנה וגם טיפול, שכולל כריתה של איברים.

למה היא מבוצעת?

ניתן לבצע מגוון רחב של פעולות באמצעות לפרוסקופיה, כמו אבחון וטיפול בבעיות קשות שהיו דורשות ניתוח בטן פתוח כמו למשל כריתת כיס המרה או כריתה של התוספתן. הפרוצדורה כיום מתבצעת בצורה הרבה יותר בטוחה מה שמוביל לעלייה בניתוח בטן.

היתרונות:

הליך פחות מסוכן

הלפרוסקופיה הרבה יותר בטוחה מפרוצדורות אחרות שמהוות אלטרנטיבה. היא לא מסוכנת כמו פרוצדורות אחרות כיוון שאין חשיפה מלאה של חלל הבטן אל האוויר. יש פחות סיכוי להידבקויות, יש פחות סיכון לדימומים מיותרים וכמובן גם לזיהומים שיכולים לפגוע במטופל בטווח הקצר או הארוך. גם החתכים עצמם קטנים מה שמפחית את הדימומים האפשריים. בנוסף תופעות הלוואי יהיו פחות חמורות מתופעות לוואי של ניתוחים אחרים.

הליך מהיר במיוחד

ניתוחים לפרוסקופיים מתבצעים יותר מהר מניתוחים אחרים, מה שמצמצם את הסיכוי לסיבוכים. הליך מהיר כמו לפרוסקופיה, יחד עם ההתאוששות וההכנות המועטות שכלולות בו, הוא שדרוג משמעותי לאיכות חייו של מטופל שצריך לבצע כריתה או כל פעולה אחרת.

קיצור ההכנה וההתאוששות

ההכנות לפרוצדורה פשוטות מאוד כי לא מדובר על הליך מסובך שכולל חתכים רבים ואפשרויות סיכון מוגברות. לכן יש פחות הגבלות מבחינת התרופות שהוא צריך לנטול, וגם ההתאוששות עצמה יכולה להיות פשוטה ומהירה יותר.

יתרון קוסמטי

לאחר הניתוח המטופל נשאר עם חתף אחד קטן אשר כמעט לא מרוגש ולא עם צלקות בנפח גדול יותר שיפגעו במראה האסתטי.

לפרוסקופיה יתרונות

דילוג לתוכן